Yaşam alanınızı koruyun

admin | Eylül 22, 2017 | 0 | Haşere Türleri

Belirli bir bölgeyi özellikle de yaşadığımız alanı her zaman en güzel şekilde muhafaza etmek ve savunmak zorundayız. Dünya tarihinde haşere, zararlı sinek türleri ve kemirgenler her zaman sorun haline gelmiştir. Geçmiş yıllardan beri bireyler küçük veya büyük boyutlu önlemler alarak kendilerini bu canlılara karşı korumuş; fakat bazı noktalarda insan elinin çözüme kavuşturamayacağı kadar sorunlar büyümüş, çözümü olmayan hastalıklara kadar ulaşmıştır. Bu durumların neticesinde daha sağlıklı ve güvenilir bir dünya adına teknolojiyle birlikte çözüm olanakları artış göstermiştir. Son yıllarda ise kimyasal, biyolojik ve organik böcek, haşere, sinek, fare ve pire ilaçlama yöntemleriyle insanlığın yıllarca baş etmek zorunda kaldığı sorunun üstesinden nihayet gelinmiştir.
Haşere, fare, pire bulunan ortamlarda mikrop çok daha hızla üreyip yayılmakta ve sağlığımızı tehdit etmektedir. Sağlık Bakanlığı’ndan gerekli belge ve izinleri almış profesyonel kuruluşlardan ilaçlama hizmeti alarak bir risk durumu oluşturan canlıların ailenizi ve sizi rahatsız etmesine son verebilirsiniz.
Uygulama sırasıyla ve doğru bir şekilde ilerlediğinde en doğru ve güzel sonucu kısa sürede veren ilaçlama hizmetleri günümüzde birçok insanın müjdesidir. Haşere, kemirgen, sinek, pirelerin türüne ve yapısına göre doğru ilaç, hangi alanın ne ölçüde ilaçlanacağı konusunda doğru uygulama ile başlanan böcek ilaçlama hizmeti; uygulamada süreklilik ile devam eder. Uygulamada süreklilik en önemli etkenlerden biridir. Gün içinde bir miktar uygulama yapılan alana mutlaka daha sonraki günlerde de dezenfekte çalışması yapılmalıdır. Eğer tek seferlik bir uygulamayla bırakılırsa haşerelerin %80’inin yok edilmesine geri kalan %20’nin ise tekrardan baş göstereceğine tanık etmiş olunur. Bu sebeple tam ve kalıcı sonuç için mutlaka uyulması gereken faktör uygulama devamlılıktır. İlaçlama yapılacak alana ne tür bir temizleme işleminin uygulanabileceği konusu işin ehli olan ekip tarafından kararlaştırılır ve kişilerin izni ile ilaçlama hizmetine başlanır.
İhtiyaçlar doğrultusunda günümüzde böcek ilaçlama şirketleri tüm İl ve ilçe ilaçlama olarak varlık göstermektedir. Eğer ki bulunduğunuz kasaba veya ilçe de bu hizmeti veren herhangi bir ilaçlama şirketi yoksa, bulunduğunuz alana en yakın ilden böyle bir hizmet alabilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan Haşere İlaçlama Sonrası Ev Temizliği başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Related Posts

gumus bocegi-

Gümüş Böceği

admin | Mart 28, 2016 | 0

Gümüş böceği, renginin parlak gri renkte olması sebebiyle bu adı almıştır. Gümüş böceği en çok sıcak ve nemli yerlerde bulunur. Gümüş böceği evlerimizde sıcak yaz aylarında ve sonbahar mevsiminde görülür.…

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir