Uyuz Böceği İlaçlama

admin | Temmuz 25, 2015 | 0 | Haşere Türleri

Uyuz böcekleri uzun yıllardan beri sıklıkla şikayet edinilen haşerelerden olmuşlardır. Oldukça küçük olmalarına karşın sağlığımız adına çok büyük zararlara yol açarlar. Uyuz hastalığının sebebidirler. Derimizin altına bıraktıkları yumurtalar ile bu hastalığın bizlerde oluşmasına neden olurlar.

Uyuz Böceğinin Özellikleri

Gözle görülemeyecek kadar küçüktür ve deri türü böceklerinden bilinir. Yayvan bir şekle sahiptirler, 2 tane uzun antenleri vardır. Bu antenler derimizin üzerinde tüneller açmalarına yardımcı olmaktadır. Açılan tünellere yumurtalarını bırakırlar. Kıl köklerinin de olduğu noktalara yumurtaları bırakarak kıl köklerinin iltihaplanmasına neden olurlar.

Uyuz Hastalığı

En önemli belirtileri arasında ciltte aşırı derecede kaşıntı olmasıdır. Kaşıntıyla birlikte ciltte kızarıklık, yanma, deride döküntü, kabartı da oluşmaktadır. Böyle bir durumla karşılaşıldığında mutlaka en yakın hastanenin acil servisine ve ilaçlama şirketine başvurmalısınız. Tedavi süreci evden yapılmaktadır ve yaklaşık on günü bulabilmektedir. Aynı zamanda on günden sonra da kaşıntı ve şikayetler devam edebilmektedir. Bu durum bebeklerde ve küçük çocuklarda çok daha fazla etkilidir.

İlaçlama servisi ise böyle bir durumda sizlere periyodik ilaçlama önermeli ve kaliteli ilaçlarla uygulama yapmalı. Sadece hastanede tedavi olarak bu haşerelerden kurtulmanız imkansızdır.

Sultangazi Böcek İlaçlama firması sizlere sunduğu ilaçlama hizmetleri ile her zaman en çok tercih edilen ilaçlama servisidir. Her haşere türüne karşı tek tek oluşturulmuş ilaçlarımızla sizlerin sağlığına asla zarar vermeden, haşerelere karşı en kesin sonuçları veren hizmetimiz oldukça ekonomik fiyatlardadır. Uyuz böceği ilaçlama ve tüm haşere şikayetleriniz için firmamıza 7/24 ulaşabilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan Kalorifer Böceği İlaçlama başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir