Tespih Böceği Nedir ?

admin | Ağustos 6, 2015 | 0 | Haşere Türleri

Tespih Böceği, evlerimizde sıklıkla bulunan ama çok iyi gizlenme yeteneğine sahip olduğu için pek fazla göremediğimiz haşerelerden biridir. Dünyanın hemen her nemli bölgesinde fazlasıyla türü bulunan bu böcek, kırkayaklar ve çıyanlar türünün aynı ailesindendir. Familyaları gereği üçünün de yapı ve şekil olarak görünüşleri oldukça farklıdır. Peki tespih böceği nedir ve nerelerde bulunur?

Bu haşere, boğum boğum olan dış yapısı ile bilinmektedir. En önemli özellikleri ise en ufak bir tehlike anında ortadan hızla kaybolabilmeleridir. Üstelik baş ve ayak kısımlarını birleştirerek bir boncuk görünümünü alan bu haşere kendini çok iyi kamufle edebilmektedir. Zaten tespih böceği ismini de bu özelliğinden dolayı almaktadır.

Tespih Böcekleri Nerelerde Bulunur?

Nemli olan her bölgede tespih böceği bulunabilir. Hatta bu haşerenin deniz ve okyanuslarda bulunan türleri olduğuna dair kanıtlar zoologlar tarafından tespit edilmiştir. Evlerimizde özellikle banyo ve mutfaklarda, gider borularında bulunmaktadır.

Tespih Böceği İlaçlama

Bu haşere ile tek başınıza mücadele vermek oldukça zordur. Öldürdüğünüzde onlardan kurtulduğunuzu düşünseniz de, ardında bıraktığı onlarca yumurta ile yeniden yaşayabilmektedirler. Zaten nemli ve rutubetli ortamların haşeresi olmaları da onların türemesi için oldukça elverişlidir. Mutlaka sizlere en iyi kalitede hizmet sunabilecek bir ilaçlama firması ile anlaşmalısınız.

Sultangazi Böcek İlaçlama firması Sağlık Bakanlığı, TSE ve gerekli tüm kurum ve kuruluşlardan aldığı onaylı belgelerle, en yeni ilaçlama yöntemleri ile uygulanan kaliteli ilaçları ile sizlere her daim hizmet sunmaktadır. İlaçlama uygulamalarımızın tamamı garantilidir.

Bir önceki yazımız olan Mayt, Akar, Mite başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir