Sümüklü Böcekle Mücadele

admin | Temmuz 25, 2015 | 0 | Haşere Türleri

Son zamanlarda ilaçlama firmamıza sıklıkla sümüklü böcekler ile alakalı şikayetler gelmekte ve onlardan kurtulmak için nasıl bir yol izlenmesi gerektiği sorulmaktadır. Danışanlarımızın pek çoğu sümüklü böceklerle ilk olarak bireysel mücadele vermiş ve doğal olarak bir sonuç alamamışlardır. Bu nedenle de ilaçlama servisimizi arayarak bizlerden yardım istemişlerdir. Peki sümüklü böcekle mücadele nasıl olmalıdır?

Sümüklü Böceklerin Özellikleri

Sümüklü böcekler bir diğer adıyla salyangozlar, havaların ısınması ile birlikte pek çok yerde görebileceğimiz oldukça farklı bir haşere türüdür. Sırtlarında bir kabul olan, içinde kendilerine özgü bir sıvı bulunan ve gezindikleri yerde bu sıvı sayesinde izler bırakan salyangozlar, nemli bölgelerde yaşamayı severler. Boyutları çok farklılık gösterse de ortalama yaşama süreleri hemen hemen aynıdır. Sağlığımıza doğrudan bir zararları bulunmasa da maddi açıdan bizlere zarar vermektedirler.

Nerelerde Bulunurlar?

Yazlık ve bahçe içinde olan evlerin en çok şikayet ettiği haşerelerin başında gelen sümüklü böcekler,

  • Bitki kök ve gövdelerinde,
  • Apartmanların ve evlerin dış cephelerinde,
  • Taşların üzerinde,
  • Yazlık evlerin iç cephe duvarları ve tavanlarında sıklıkla bulunurlar.

Zaten maddi açıdan zararı da bulundukları yerlere verirler. Evlerin içlerinde sık sık tavan ve duvarlarda gezinerek, sümüksü kıvamdaki salgılarını duvar ve tavanlarda iz olarak bırakırlar. Bu izler kolay kolay geçmemektedir. Aynı zamanda bitkilerin üzerlerinde bulunarak ve salgılarını meyve ve sebzelere bulaştırarak, onları yenilemeyecek hale getirirler.

Sultangazi Böcek İlaçlama firmamız sümüklü böcek ve her haşere türünde sizlere en yetkin hizmeti vermektedir. Çağrı merkezlerimize ulaşarak ilaçlama hizmetlerimize sahip olabilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan Uyuz Böceği İlaçlama başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir