Sultangazi İsmetpaşa Mahallesi Böcek İlaçlama

admin | Aralık 7, 2018 | 2 | Hizmet Bölgeleri

Böcek istilalarında, haşerelerin yuva yapmak için en çok evlerin banyo, tuvalet, mutfak gibi nemli ve rutubetli alanlarını tercih ettiği gözlemlenmiştir. Ayrıca gider, döşeme altı, çöp kutularının çevresi gibi pis bölgeler de evlerde görülen böceklerin yuva yapmayı ve yumurtlamayı sevdiği yerlerdendir. Bu bölgeler, evde bireysel olarak kullanılan ilaçların etki edemeyeceği alanlardır. Zira, evde bireysel ilaçlama yapmak için kullanılan ilaçlar az miktardadır ve evin tamamına uygulamaya yetmez. Ayrıca bu alanlar profesyonel olmayan kişilerin belirleyemeyeceği ve ulaşamayacağı bölgelerdedir. Kullanılan bu ilaçlar yalnızca yüzeysel bir temizlik sağlar ve yuvalarda kalan haşerelere de yumurtalara da etki etmez. Bu nedenle Sultangazi İsmetpaşa Malhallesi böcek ilaçlama servisi gibi profesyonel ilaçlama şirketleriyle anlaşmalı ve evinizi güvence altına almalısınız.

Böcek İlaçlama Nasıl Yapılmaktadır?

Haşere ve böcek ilaçlama uygulamalarında profesyonel yöntemlerin tercih edilmesi, kısa sürede kesin ve garantili sonuca ulaştırmaktadır. İlaçlama uygulamasını gerçekleştiren profesyonel ilaçlama ekipleri; alanında uzman ve deneyimli kişilerden oluşmalıdır. İsmetpaşa Sultangazi böcek ilaçlama firmamız; teknik donanıma sahip ekipleriyle İstanbul, Kocaeli ve İzmir’in tamamında hizmet vermektedir. Çalışmalarını Sağlık Bakanlığı onaylı ilaçlarla ve insan sağlığına zararı dokunmayan ilaçlama yöntemleriyle gerçekleştiren ekiplerimiz, ilaçlama taleplerine cevap verebilmek adına haftanın her günü hizmet sağlamaktadır. Kullanılan haşere ilaçları haşere türüne göre belirlenmekte olup ilaçlama uygulaması da belirli değişkenlere göre planlanmaktadır. İlaçlama uygulamaları haşereler için çoğunlukla sıvı ilaçlama, böcekler için ise jel ilaçlama şeklinde uygulanmaktadır. Fare zararlısı için en çok tercih edilen yöntem de fare istasyonlarıdır. Kısaca bahsedecek olursak;

  • Sıvı İlaçlama: Kokulu ve kokusuz olmak üzere iki şekilde gerçekleştirilir. Kokulu ilaçlama çoğunlukla yaygın istilalarda tercih edilirken kokusuz ilaçlama alanın boşaltılmasının mümkün olmayacağı yerlerde uygulanır. Tüm haşereler için etkilidir.
  • Jel İlaçlama: Hamam böceği ve kalorifer böceği için uygulanır. Kısa sürede sonuç veren etkili bir yöntemdir. Kokusuz ve pratik bir işlemdir. Özel bir cihaz yardımıyla jel haldeki ilacın küçük porsiyonlar şeklinde belirli bölgelere uygulanması şeklinde gerçekleştirilir. Talimatlara uyulması halinde uzun süre etkisini koruyarak yumurtadaki haşerelerin de geliştiklerinde ilaçtan etkilenmesini sağlar.
  • Fare İstasyonu: Fare haşeresi için en etkili ve en pratik yöntemdir. Özel bir kutu içinde muhafaza edilen mum tablet farenin ilgisini çekecek kokuda tasarlanmıştır. İlacı yiyen fare su içme ihtiyacı duyar ve dışarı çıkıp su içtiği yerde ölür. Böylece kokusuz ve hijyenik bir işlem sağlanmış olur.

NOT: İlaçlama uygulaması sonrasında yumurtadan çıkmayan haşerelerin de ilaçtan etkilenmesi için bir müddet ilacın alandan uzaklaştırılmaması gerekir. Bunun için İsmetpaşa Mahallesi böcek ilaçlama servisinin belirttiği süre boyunca ilaçlanan alanda sulu temizlik yapmamanız işlemin vereceği sonuç açısından son derece önemlidir. 

Bir önceki yazımız olan Akrep İlaçlama Nasıl Yapılır? başlıklı makalemizde akrep ilacı, akrep ilacı tavsiye ve akrep ilaçlama firmaları hakkında bilgiler verilmektedir.

Related Posts

otel-ilaclama

Otel İlaçlama

admin | Haziran 20, 2020 | 0

Oteller, insan trafiğinin yoğun olduğu ve sürekli faaliyet göstermekte olan alanlardır. Bu nedenle bu alanların genel temizliği oldukça önemlidir. Böcek, haşere ve kemirgen problemleri otellerde sıklıkla görülmektedir. Bu problemler, otel…

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir