Farelerden Kurtulmak İçin Çözüm Yolları

admin | Eylül 30, 2017 | 0 | fare ilaçlama

Fareler yaşadıkları bölgelere göre beslenme şekilleri ve verdikleri zarar açısından farklılık gösterir. Genellikle boyları; 5 ila 45 cm arasındadır. Hayvanlar aleminin kemirgen türündeki canlılarıdır. Her kıtaya yayılmış kalabalık bir nesle sahiptir. Vücut tipleri elastiki yapıdadır. Kemirme özelliğine sahip iki büyük ön dişe sahiptirler. Genellikle pis lağımlarda, kanalizasyonlarda, çöplüklerde besin artıklarının olduğu bölgelerde yaşamlarını sürdürürler. Her türlü besin farelerin ilgi alanına girmektedir. Koku alma özellikleri oldukça gelişmiştir. Tarlalardaki ürünler, tahıl ambarları, bitki kökleri, kilerler gibi besin açısından zengin mekânlara dadanırlar. Farelerin besinlere temasını önlemek bir hayli zordur. İyi korunaklı bir depoya bile kemirici dişleri sayesinde ulaşıp zarar verebilirler. Fareler tüm insanlar açısından hiçbir yerde karşılaşmak istenmeyecek canlılar olma özelliğindedir. Yaşam alanlarımızda, çevremizde, bahçelerimizde, ambarlarda karşılaştığımız farelerden bir an evvel kurtulmak isteriz. Böyle bir durumda kaldığımızda aklımıza hemen neler yapabileceğimiz soruları üşüşür. Fakat kendi kendimize yapacağımız yöntemlerle farelerden korunmak neredeyse imkânsız gibidir. Fareler genellikle toplu yaşarlar bir fareden kurtulmak çoğu zaman diğer farelerden kurtulmak anlamına gelmez. Farelerle kendi kendimize savaşmak onları korkutacağı gibi bir süreliğine saklanmalarına sebebiyet verecektir. Bu sebeple farelerle başa çıkmanın en garanti yolu fare ilaçlama yöntemidir. İlçe ilaçlama firmalarından Sultangazi böcek ilaçlama firması bu konuda size en iyi şekilde yardımcı olacaktır. Farelerden en kısa zamanda güvenli bir şekilde arınmanıza yardım edecek, sizi gereksiz stresten kurtaracaktır.

Fareler fiziksel yapıları bakımından nerede görülseler sevilmeyen canlılardır. İnsanların çoğu onlardan korkmakta ve tiksinmektedir. Fareler fiziksel zararlara da neden olabilen canlılardır. Her türlü eşyayı, kullanım araçlarını, bitkileri, kemirerek zarar verebilirler. Yeni yetişen kök bitkileri kemirerek tarım alanlarına oldukça fazla zarar vermektedirler. Türlü pis alanlara girip çıktıklarından, üstlerine mikrop ve virüs bulaştırırlar. Tek başlarına hastalık deposu olarak gezmektedirler. İnsan yaşam alanlarından geçerken, ayaklarında taşıdıkları virüsleri her yere bulaştırabilirler. İnsan sağlığına ölümcül derecede zarar verecek hastalıkların sebebi olabilirler bu açıdan fareleri çevremizden en kısa zamanda uzaklaştırmak zorunda kalırız. Farelerle mücadelenin en garanti yolu fare ilaçlama yaptırmaktır. Sultangazi ilaçlama en güvenilir şekliyle sizi farelerden kurtaracaktır.

Related Posts

lağım faresi ilaçlama

Lağım faresi ilaçlama

admin | Aralık 14, 2017 | 0

Sultangazi böcek ilaçlama firması yıllardan beri insanların sağlığı ve güvenliği için tüm haşere çeşitlerine karşı olduğu gibi lağım faresi ilaçlama uygulaması da vermektedir. Kemirgenler arasında en pis çeşit bu canlıdır.…

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir