Bahçelerde Bulunan Haşereler

admin | Eylül 4, 2017 | 0 | Hizmet Bölgeleri

Bahçeler, böcek haşere ve kemirgenlerin en fazla bulunduğu alanların başında gelirler. Özellikle de havaların ısınmaya başladığı dönemler olan ilkbahar ve yaz aylarında bahçelerde bulunan haşereler oranlarında artış görülmeye başlanır. Bunun en büyük nedeni ise toprağın ve doğanın uyanışı ve canlanışıdır. İnsanlar gibi diğer canlılarda da hareketliliğin yaşandığı bu dönemlerde bahçe ilaçlama işlemlerinde de aynı orantıda artış yaşanır. Bahçeler bilindiği üzere hayvanlar ve bitkilerin ortak paydada birleştiği alanlardan biridir. Bu nedenle ortalama bir bahçede yaklaşık olarak on binlerce haşere yumurtası bulunmaktadır. Üstelik bu sayı da her 2 ile 4 haftada bir artarak çoğalmaktadır.

Buralarda özellikle hamam böcekleri, kalorifer böcekleri, mite,  kirpi, çıyan, lağım faresi, pire, fındık faresi, lağım faresi, uyuz böceği, kertenkele, gümüş böceği, çekirge, tatarcık,  güve, tespih böceği, arı, akrep, bit gibi haşereler bulunmaktadır. Evlerimize de bu haşerelerin çoğu bahçe kaynaklı girmektedir.

Bahçelerde bulunan haşereler kontrollü biçimde denetimde tutulmazsa, işlemden bir süre sonra yeniden böcek ve haşere sorunu yaşanabilir. Bu nedenle düzenli aralıklarla belli oranlarda ilaçlı müdahale yaptırılmaktan kaçınılmaması gerekmektedir.

Bahçelerde ilaçlama yapılırken dikkat edilmesi gereken noktalardan biri de ilacın dozunu doğru ayarlamak ve ilacı tecrübeli kişilerin uygulamasını sağlamaktır. İlaç bahçedeki bitkilere zarar verecek kadar ağır olmamalıdır. Ayrıca tüm haşere türlerini yok edici nitelikte olmamalıdır. Şikayet edilen böcek türüne göre ilaçlar düzenlenmeli ve ayarlanmalıdır. Genel kanının aksine ilaçlama işlemleri bitkilere, ağaçlara zarar vermemektedir. Hatta onları çürüten, kurutan pek çok haşereden de ağaçların, bitkilerin kurtulmalarına vesile olmaktadır.

Bahçe ilaçlamasının önemi gittikçe anlaşılırken, ev ilaçlama, iş yeri ilaçlama gibi işlemler de her zaman haşerelere karşı en etkin koruma yöntemlerinden olmuştur. Bu nedenle ev ilaçlama işlemlerinize ek olarak mutlaka bahçe ilaçlama da yaptırmalı, haşereler üzerinde en etkili korumayı sağlamalısınız. Sultangazi Böcek İlaçlama firması olarak tüm haşereler üzerinde en kaliteli ilaçlarla hizmet veriyoruz ve hizmetlerimizin hepsi garanti kapsamındadır.

 

Bir önceki yazımız olan İşyeri İlaçlama Yöntemleri başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Related Posts

otel-ilaclama

Otel İlaçlama

admin | Haziran 20, 2020 | 0

Oteller, insan trafiğinin yoğun olduğu ve sürekli faaliyet göstermekte olan alanlardır. Bu nedenle bu alanların genel temizliği oldukça önemlidir. Böcek, haşere ve kemirgen problemleri otellerde sıklıkla görülmektedir. Bu problemler, otel…

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir