Bahçe İlaçlamasının Önemi

admin | Ağustos 15, 2015 | 0 | Haşere Türleri

Bahçe ilaçlama işlemleri son yıllarda oldukça revaçta olan ilaçlama uygulamaları arasındadır. Çünkü zamanla haşerelerin evlerimize giriş yollarından en önemlilerinden biri de bahçelerin olduğu anlaşılmıştır. Bahçeler bilindiği üzere hayvanlar ve bitkilerin ortak paydada birleştiği alanlardan biridir. Bu nedenle ortalama bir bahçede yaklaşık olarak on binlerce haşere yumurtası bulunmaktadır. Üstelik bu sayı da her 2 ile 4 haftada bir artarak çoğalmaktadır.

Bahçelerde Bulunan Haşereler

Ülkemizde yer alan bahçeler hemen hemen aynı özellikleri göstermektedir. Bu nedenle de kucak açtıkları haşereler aşağı yukarı aynı türlerdendir. Buralarda özellikle hamam böcekleri, kalorifer böcekleri, mite, sümüklü böcek, kirpi, çıyan, lağım faresi, pire, fındık faresi, lağım faresi, uyuz böceği, kertenkele, gümüş böceği, çekirge, tatarcık, kırkayak, güve, tespih böceği, arı, akrep, bit gibi haşereler bulunmaktadır. Evlerimize de bu haşerelerin çoğu bahçe kaynaklı girmektedir.

Bahçelerde ilaçlama yapılırken dikkat edilmesi gereken noktalardan biri de ilacın dozunu doğru ayarlamak ve ilacı tecrübeli kişilerin uygulamasını sağlamaktır. İlaç bahçedeki bitkilere zarar verecek kadar ağır olmamalıdır. Ayrıca tüm haşere türlerini yok edici nitelikte olmamalıdır. Şikayet edilen böcek türüne göre ilaçlar düzenlenmeli ve ayarlanmalıdır. Genel kanının aksine ilaçlama işlemleri bitkilere, ağaçlara zarar vermemektedir. Hatta onları çürüten, kurutan pek çok haşereden de ağaçların, bitkilerin kurtulmalarına vesile olmaktadır.

Bahçe ilaçlamasının önemi gittikçe anlaşılırken, ev ilaçlama, iş yeri ilaçlama gibi işlemler de her zaman haşerelere karşı en etkin koruma yöntemlerinden olmuştur. Bu nedenle ev ilaçlama işlemlerinize ek olarak mutlaka bahçe ilaçlama da yaptırmalı, haşereler üzerinde en etkili korumayı sağlamalısınız. Sultangazi Böcek İlaçlama firması olarak tüm haşereler üzerinde en kaliteli ilaçlarla hizmet veriyoruz ve hizmetlerimizin hepsi garanti kapsamındadır.

Bir önceki yazımız olan Pire Nasıl Yok Edilir ? başlıklı makalemizde pire ilaçlama, Pire Nasıl Yok Edilir ve Sultangazi Böcek İlaçlama hakkında bilgiler verilmektedir.

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir